0 Kč

Jaké jsou benefity omega-3 kyselin?

Možná si pak říkáte, jaké jsou benefity omega-3 kyselin? Omega-3 mohou hrát zásadní roli při podpoře dobrého dětského duševního stavu, což může ovlivnit všechny aspekty růstu dětí. Výzkum ukazuje, že omega-3 mastné kyseliny přispívají k normálnímu rozvoji1 a fungování dětského mozku.

Omega-3 pro rozvoj dětského mozku     

Cvičení a celkové zdraví a pohoda jsou spolu s omega-3 zásadní pro rozvoj dětského mozku. Studie užívání omega-3 a vlivu na rozvoj dětí zjistily, že omega-3 mastné kyseliny mohou zlepšit funkci mozku u dětí. To jsou super zprávy! Omega-3 mastné kyseliny jsou obzvláště účinné pro rozvoj dětského mozku, zejména co se týče schopnosti učení a paměti. Další výzkumy prokazují, že omega-3 pomáhají dětem se soustředit. Schopnost soustředit se a prospívat při výuce odstraňuje dětem překážky a umožňuje jim cítit se ve škole komfortně, což jim může pomoci  zlepšovat jejich pocit zdraví a pohody.

DHA kyselina u dětí: zásadní pro rozvoj mozku

Konzumace DHA (dokosahexaenová kyselina) u dětí je jeden ze způsobů příjmů omega-3 kyselin, které dokáží zázraky pro dětský mozek. Menší 8měsíční studie u 33 chlapců zjistila souvislost mezi denním užíváním 400-1 200 mg DHA a zvýšenou aktivací prefrontálního kortexu, který je odpovědný za pozornost, podněty, kontrolování a plánování2. Tyto funkce podporované omega-3 kyselinami jsou zásadní pro vývoj dětského mozku a socializaci. Působení DHA na rozvoj mozku se neodehrává samostatně: zdravá dávka omega-3 kyselin pro rozvíjející se mozky dětí může ovlivnit vztahy a prožitky, které děti každodenně zažívají. DHA je obzvláště efektivní při podpoře rozvoje mozku dětí, což jim umožňuje také získávat pocit stability v klíčových fázích jejich vývoje.

Omega-3 kyseliny a chování dětí

Děti začínají růst a poznávají ostatní ve svém věku. Užívání dostatku omega-3 kyselin prospěje podpoře normálního růstu dětí a jejich celkovému vývoji. Dětem, které jsou zdravé, se bude dařit ve třídě i mimo ni. Tím, že zvýšíme příjem vitamínu D u dětí, budou mít prospěch z další podpory pro jejich rostoucí tělo a také silnější imunitní systém. To může znamenat dost energie na celodenní pobíhání a míň zameškaných dnů ve škole. Vitamín D přináší také výhodu podpory zdraví a očí — obojí je zásadní pro celkový rozvoj dětí. Mají toho tolik co vidět a učit se!

Omega-3 pro soustředění dětí

Dokonce i dospělí se potýkají se ztrátou koncentrace v důsledku mnoha rušivých vlivů světa, takže není divu, že pro děti je stále těžší udržet pozornost. Ve škole může omega-3 zlepšit koncentraci a rozvoj mozku dětí, a tak ovlivnit jejich schopnost učit se a navazovat přátelství. V konečném důsledku mohou doplňky s obsahem omega-3 vést ke zlepšení soustředění, což může pouze pomoci se zajímavou výukou, která se odehrává ve třídě.

Výhody vitamínu D u dětí

Vitamín D pro děti zabraňuje nedostatku vitamínů, což je problém u všech věkových skupin. Křivice (stav měknutí kostí)3, bolesti a zlomeniny jsou výsledkem nesprávného dávkování vitamínu D u dětí. Proto je důležité, aby bylo podáváno správné množství (zejména vitamín D pro kojence). Bylo zjištěno, že kromě Omega-3 je vitamín D nezbytný také pro raný vývoj dětí. Známé jsou například benefity správného dávkování vitamínu D a omega-3 pro vývoj dětského mozku a růst kostí. CDC doporučuje, aby dávky vitamínu D pro děti mladší 12 měsíců byly 400 IU každý den, zatímco od 12 měsíců u dětí by se dávka vitamínu D měla zvýšit na 600 IU denně.

Dětský vitamín D: Benefity a dávkování

Děti jsou aktivní a plné energie, a proto jsou silné kosti nezbytné pro jejich neustálý růst a každodenní aktivity. S tendencí k sedavějšímu životnímu stylu v současné digitální době nelze důležitost adekvátního podávání vitamínu D dětem dostatečně zdůraznit. Měření správného dávkování vitamínu D u dětí je zásadní, protože skutečně může existovat něco jako příliš mnoho vitamínu D.

Výběr správného potravinového doplňku s obsahem omega-3

Jak tedy vybrat správný potravinový doplněk s omega-3 pro děti? Existuje několik aspektů, které je třeba zvážit: Jedná se o důvěryhodnou značku? Jsou uvedená množství vitamínu D pro děti vhodná? Budou dětem chutnat? Všechny tyto věci jsme ve společnosti Zinzino vzali v potaz. Převratný potravinový doplněk pro rovnováhu polyfenolů a omega s názvem BalanceOil Tutti Frutti byl molekulárně testován na toxiny, aby zajistil čerstvost, bezpečnost a čistotu, které můžete důvěřovat. Pro rodiče k dispozici BalanceTest, aby získali cílové hodnoty odpovídající věku a aby bylo zajištěno, že děti dostanou správnou dávku omega-3 a vitamínu D. Existuje také Vitamin D Test pro kontrolu hladiny vitamínu D. Potravinové doplňky s omega-3 a vitamínem D se doporučují nejen pro batolata a starší děti, ale také pro kojence. Chuť a dávkování šité na míru dětem jim pomáhá získat dostatek omega-3, protože potřebují více množství na kg než dospělí. A co je nejdůležitější, příchuť BalanceOil Tutti Frutti schválily samy děti a zamilují si ji i ti nejvybíravější jedlíci. Stači se zeptat těch mých! Přidání Omega-3 do dětské stravy a zajištění dostatečného příjmu vitaminu D jsou jednoduchým řešením ve světě se spoustou problémů. 

Zdroj dynamické sekce: Napište nám (Formulář)