OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč s DPH
vlajka czvlajka sk

Lektoři výživy

Ing. et Ing. Vladimír Klescht

vedoucí lektor a odborný garant kurzů

Vladimír je zakladatelem a odborným garantem Institutu zdravého života (Welko Team s.r.o.) a spoluzakladatelem Inštitútu zdravého života Welko Team Slovakia s.r.o.) na Slovensku. Je zkušený poradce, kouč i lektor, který se této problematice věnuje již téměř 20 let. Výživu studoval na fakultě sportovních studií Masarykovy university v Brně. Nezaměřuje se však pouze na výživu, ale celkově na životní styl, jehož je výživa nedělitelnou součástí a jedním z hlavních pilířů. Je velkým propagátorem myšlenky, že zdravý životní styl (wellness) není pouze moderní a dočasná záležitost, ale považuje jej za trvalou životní filosofii. Mimo to, že jako vedoucí lektor řídí všechny kurzy Institutu zdravého života, přednáší na veřejných i firemních kurzech i problematiku úzce spojenou se životním stylem - tzv. "soft skills", konkrétně prevenci proti stresu (stress management), asertivní jednání a také hospodaření s časem (time management). V oblasti poradenství poskytuje výživovým poradkyním v poradnách Institutu zdravého života supervizi v případě složitějších klientů. Je autorem několik populárně naučných knih zabývajících se jak výživou samotnou, jejími zákonitostmi, tak i otázkami obezity a redukce tělesné hmotnosti, vlivem životního stylu na prevenci předčasného stárnutí a rovněž knihu zabývající se přidatnými látkami v potravinách - tzv. "Éčky". Publikuje v různých časopisech a na různých webových portálech zabývajících se výživou a životním stylem. Také píše e-booky, podílí se na mnoha projektech zaměřených na zdravý životní styl a veřejně přednáší. Podílí se na tvorbě nutričního softwaru FitLinie Welko Edition jakožto odborný garant. Je odborným spolupracovníkem projektu CEFF, vedoucím lektorem projektu projektu Zdraví v práci. Je rovněž aktivním členem Aliance výživových poradců ČR, kde pracuje jako člen Etické a vzdělávací komise.

Velkou pozornost věnuje dalšímu vzdělávání se, ale najde si čas i na aktivní odpočinek v podobě pravidelných sportovních aktivit jako jsou jízda na kole, bruslení na in-line bruslích, nordic walking, plavání, nohejbal, lyžování. Rád a hodně čte - kromě odborné literatuy i beletrii a velmi si užívá chvíle se svojí malou vnučkou.

V našich kurzech se s ním setkáte zejména na přednáškách věnovaných vlivu výživy na zdraví, zasvětí Vás do problematiky přidatných látek (Éček), o kterých napsal rovněž knihu, objasní Vám důležitost diagnostiky ve výživovém poradenství a seznámí Vás s některými základními metodami a hlavně Vás naučí co všechno vyžaduje sestavení individuálního stravovacího plánu. Jako předsedu zkušební komise se s ním setkáte u každé zkoušky, jak v Brně, tak i v Českých Budějovicích a v Hradci Králové. 

Ing. Wanda Dařenová

Wanda je absolventkou Mendlovy univerzity v Brně, kde vystudovala obor rostlinolékařství. Zdravým životním stylem a vším, co s ním souvisí, se zabývá již řadu let.  Rodiče ji už od útlého věku vedli jak ke sportu, tak k zdravému stravování. Zastává názor, že na otázku, co je vlastně „zdravé“, se jednoznačně odpovědět nedá. Každému vyhovuje jiný typ potravy. V první řadě svým klientům radí, aby se alespoň trochu snažili naslouchat svému tělu, aby sami poznali, co je pro každého z nich nejlepší. Rozhodně odmítá obecné stravovací plány a rady, protože tvrdí, že každý je originál a z této pozice ke svým klientům i individuálně přistupuje. Výživa je nejen jejím koníčkem, ale ve vztahu ke klientům ji bere jako poslání.  Provozuje výživové poradenství ZDRAVĚ A AKTIVNĚ. Je pro ni nesmírně inspirující setkávat se s různými lidmi, naslouchat jejich příběhům a koučováním jim pomáhat v dosahování vytyčených cílů. Svoje vědomosti nebere rozhodně jako konečné, ale neustále se vzdělává. Absolvovala řadu seminářů a školení pod vedením předních českých odborníků v této oblasti - RNDr. Petra Fořta, CSc., MUDr. Ondřeje Nývlta, MUDr. René Vlasáka, Prof. MVDr. Ing. Tomáše Komprdy, CSc., Ing. Vladimíra Kleschta a dalších. Mezi její největší záliby patří tanec. Přes dvacet let se aktivně věnovala různým formám tance (street dance, jazz dance, modern dance). Relaxuje sportem - běhá, cvičí, jezdí na kole, ale nejoblíbenější přece jenom zůstává pěší turistika. V lese, na čerstvém vzduchu načerpá nejvíc energie.

V kurzech a na seminářích Vás provede velmi přístupnou formou problematikou výživy od A do Z.

Ing. Dita Desová

Dita je absolventkou Vysoké školy zemědělské v Brně, obor výživa a reprodukce, kterou ukončila v roce 1993. Celý svůj profesní život se věnuje pedagogické činnosti v tomto oboru. Vyučovala na různých typech SŠ, od r. 2010 působí na SŠ veterinární, zdravotnické a zemědělské v Třebíči. Od mládí se věnuje tanci, později přidala bodyfitness. Intenzivně se problematice racionální výživy a celkovému zdravému životnímu stylu věnuje posledních 15 let. Pravidelně cvičí - cvičila i celou dobu těhotenství a později vedla cvičení matek s dětmi založené na bázi základních posilovacích cviků. Neustále se vzdělává, hledá nové informace, zejména z oblasti výživy, ale současně také vychází ze starých, staletími osvědčených zásad stravování, které s hlubokou úctou k přírodě dodržovaly její cykly i ve stravování a na kterých jsou dnes založeny zásady racionální výživy. Kromě výživy se věnuje i problematice závislostí a v tomto oboru absolvovala celou řadu vzdělávacích akcí, zejména školení a seminářů. V našich kurzech se s ní setkáte na přednáškách věnovaných problematice metabolismu, trávící soustavě, potravinové pyramidě, základním zásadám racionální výživy a také Vás provede historií výživy.

Dana Vejsadová

Dana je absolventkou Střední zdravotní školy a ve zdravotnictví se pohybovala řadu let. Výživou se zabývá již od mládí, avšak hlouběji se ji začala věnovat a studovat ji po narození prvního syna. V centru jejího zájmu byla hlavně makrobiotika. Vedle studia absolvovala mnoho kurzů zdravého vaření a tyto poznatky a zkušenosti předávala spolu se svojí kolegyní dalším posluchačům na mnoha veřejných seminářích a workshopech. Jednu dobu ji práce ve zdravotnictví přivedla k postiženým dětem, což podstatně změnilo její vnímáni světa a její hodnotový žebříček, který vyznávala do té doby.  V tom čase jí oslovila ayurvéda, kterou se zabývá dodnes. Absolvovala mnoho kurzů ayurvédy, řadu přednášek a také kurzy ayurvédského vaření. S cílem dosáhnout hlubších a ucelenějších znalostí absolvovala jeden z našich kurzů, kde dosáhla při závěrečných zkouškách vynikajících výsledků. Tvrdí, že u nás se jí znalosti z ayurvédy propojily se znalostmi materialistického přístupu k výživě.

V současnoti pracuje jako výživová poradkyně ve Studiu IN v Jihlavě. Svoje poznatky a zkušenosti si neustále průběžně doplňuje samostudiem z dostupné seriózní literatury a návštěvou dalších kurzů. Kromě vaření má i další koníčky a těmi jsou pravidelné cvičení tai – chi čchi – kung, bez kterých si nedokáže svůj život už představit a které ji zajišťují zdraví a celkovou harmonii a vyrovnanost.

V našich kurzech Vás provede, jak jinak, než základy východních učení, zejména ayurvédy.

Bc. Lucie Krejčí

Lucie je absolventkou oboru Cestovní ruch při Pedagogické fakultě v Hradci Králové. Dlouhou dobu pracovala v informačních centrech a nabízela pomoc klientům, přicházejícím do regionu.

O bylinky se zajímala už v mládí a účinky různých směsí zkoušela na svých blízkých a rodině. Od roku 2010 se pustila do studia bylinek a posléze detoxikační medicíny naplno a otevřela si svůj obchůdek právě s bylinkami, přírodní medicínou a zdravou výživou. Absolvovala kurzy detoxikační medicíny u firmy Joalis MUDr. Josefa Jonáše a nyní se věnuje poradenství v této oblasti. Dále se učila u Mgr. Jarmily Podhorné, Vládi Vitáska nebo pana Ďuriny ve společnosti DIOCHI.

Snaží se neustále vzdělávat a hledat co nejúčinnější způsob, jak pomoci  klientovi  zbavit se  nežádoucích zátěží, které způsobují různé bolesti a nemoci. Pracuje s klienty na principu celostní medicíny, tedy ne jen na potížích fyzických, ale hledá i příčiny emocionální a psychické, které ke zdravotním potížím vedly. Snaží se klientům ukázat správnou cestu ke zdraví, která je vždy velmi individuální.

Dlouhou dobu se zajímá i o problematiku zdravé výživy a proto absolvovala také kurzy výživového poradenství v našem školícím středisku. Kromě běžného výživového poradenství  se zaměřuje zejména na testování problematických potravin u konkrétního klienta  a na přizpůsobení jeho jídelníčku těmto „intolerancím“.

Velmi ráda tráví čas v přírodě, nejoblíbenější pohybovou aktivitou jsou procházky a turistika s manželem a psem.

V našich kurzech se s Lucií setkáte přitématech DETOXIKACE INTOXIKACE.

Lucie Palášková, DiS.

Lucie je absolventkou oboru diplomovaný nutriční terapeut na Vyšší odborné zdravotnické škole Merhautova, Brno. V závěrečném ročníku úspěšně sepsala a obhájila absolventskou práci na téma „Léčebná výživa při pankreatitidě“.  O zdravý životní styl se zajímala již od malička a škola tento její zájem ještě umocnila. Díky danému studiu má bohaté teoretické znalosti v oblasti výživy člověka. Praktické zkušenosti získala především na povinné dlouhodobé odborné praxi ve Fakultní nemocnici Brno – Bohunice na oddělení léčebné výživy a v nemocnici Milosrdných Bratří – Brno ve stravovacím provozu. Dále po dobu praxe spolupracovala s dalšími zkušenými nutričními terapeutkami ve Vojenské nemocnici – Brno, ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně na obezitologii a diabetologii, kde edukovala klienty. Ukončené studium neznamená pro Lucii konec vzdělávání, kterému se věnuje průběžně studiem odborné literatury, účastí na přednáškách, seminářích a konferencích. Letos se zúčastnila přednášky „Bezpečná výživa 2015“ na VŠCHT v Praze. Nyní pracuje jako nutriční terapeutka v Úrazové nemocnici – Brno,  kde se podílí na zajištění vhodné stravy jak pro pacienty, tak i pro zaměstnance nemocnice. Volný čas nejraději tráví relaxací, vařením zdravých pokrmů nebo ve společnosti rodiny a přátel. 

Jejím mottem zdraví je: Všeho s mírou! 

V našich kurzech se s Vámi podělí o svoje znalosti a zkušenosti na přednáškách o dietních stravovacích režimech a výživových doporučeních při nemocech.

Iva Dvorská, DiS.

Iva Dvorská, DiS.

Iva vystudovala obor diplomovaný radiologický asistent a na této pozici působila několik let v Dětské nemocnici v Brně.  Již od mládí se zajímala o oblast zdravého životního stylu, zejména výživy, a když svoje znalosti v tomto oboru nemohla uplatnit ve zdravotnictví, rozhodla se pro samostatnou dráhu. Doplnila si vzdělání v této oblasti a v současnosti je Iva odbornou konzultantkou v oblasti výživy a zdravého životního stylu. má vlastní úspěšnou výživovou poradnu YVES Consulting. Je členkou Aliance výživových poradců ČR a poradkyní v celostátním projektu CEFF - Pestrá strava bez zbytečné chemie, který se zaměřuje především na zdravé stravování v základních školách, kantýnách i restauracích po celé republice. Působí i jako lektorka ve škole celostní a přírodní medicíny Kamaté. Je také ambassadorkou projektu nadace Jamie Oliviera, Food Revolution Day pro Českou republiku. V projektu Institutu zdravého života Welko, vede jihomoravský projektový tým projektu Zdraví v práci. Pro své klienty vytváří vysoce personalizované profesionální stravovací plány, které jsou vždy doplněny koučinkem také v oblasti psychiky, neboť ta tvoří významnou součást kýženého úspěchu.

V našich kurzech se s í setkáte zejména na lekcích věnovaných nutričním výpočtům a praktickému sestavování stravovacího plánu, kde Vám předá svoje bohaté zkušenosti z práce s klienty.

Ing. Jana Daňková, DiS.

Ing. Jana Vaňková, DiS.

Jana vystudovala obor Chemie a technologie potravin v Brně na Mendelově univerzitě a poté si vzdělání rozšířila o studium oboru Diplomovaný nutriční terapeut. Během studia absolvovala praxi ve Fakultní nemocnici Bohunice, Dětské nemocnici a ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Výživa a sport ji provází celý život. Dříve hrála vrcholově volejbal, dnes se věnuje vzpírání a crossfit. V současné době spolupracuje se sportovní diagnostikou Řehoř a OCA (Open Cycling Academy), kde zajišťuje výživovou a kondiční stránku. Jana se neustále snaží vzdělávat, zkoumá nové trendy v racionální výživě, ale i novinky ve sportovní výživě a nutričním timingu, aby mohla svým klientům co nejlépe poradit jak v rámci redukce hmotnosti, tak ve výživě s cílem zvyšování sportovního výkonu. V našich kurzech se s ní setkáte na přednáškách a dalších vzdělávacích akcích věnovaných výživě ve sportu.

Mgr. Jana Bérešová

Mgr. Jana Bérešová

Jana se věnuje fyzioterapii od roku 2012, kdy ukončila magisterské studium fyzioterapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Poté zahájila aktivní spolupráci se sportovním a vzdělávacím centrem Body-Care. V současnosti také provozuje soukromou ambulanci Prophysio kde pracuje jako fyzioterapeutka. Po ukončení studia se neustále aktivně vzdělává, absolvovala už víc jako 10 kurzů pro fyzioterapeuty jako například kinesiotaping, terapie ramene a kolene, aktivace hlubokého stabilizačního systému, pánevní dno, mobilizace žeber a další.

Ve své fyzioterapeutické praxi bere klienta jako celek, a zaměřuje se hlavně na problémy pohybové soustavy, které vznikají buďto následkem sportovního úrazu, zraněním nebo špatným životním stylem. Při terapii využívá hlavně znalosti anatomie, kineziologie, biomechaniky kloubů, které aplikuje spolu s jednotlivými fyzioterapeutickými koncepty, což vytváří ideální podmínky pro řešení zdravotních problémů.

V našem Institutu se s ní setkáte na kurzech kinesiotapingu a připravuje pro Vás i další kurzy, spojené s bezproblémovou hybností pohybového aparátu.

Mgr. Klára Dvořáková

Mgr. Klára Dvořáková

Klára vystudovala psychologii na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Absolvovala výcvik v kompletní krizové intervenci, dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v terapii orientované na řešení (Solution Focused Brief Therapy), výcvik v ericskonovské hypnoterapii a řadu dalších specializovaných kurzů, workshopů a krátkodobých výcviků (Sandplay, Kids´skills, ad). Jako psycholog a psychoterapeut působila ve výchovném ústavu a ambulanci střediska výchovné péče. Pracovala zde s dětmi a mládeží, kterým byla buď nařízena ústavní výchova nebo se ocitli v situacích, kdy byl jejich další psychický a osobnostní vývoj ohrožen, často byly označeni diagnózou „poruchy chování“.

V současné době spolupracuje s neziskovou organizací DEBRA ČR, která se věnuje lidem s tzv. „nemocí motýlích křídel" (epidermolysis bullosa congenita). V Brně má soukromou terapeutickou praxi, v níž pracuje s dětmi, dospělými i rodinami a rovněž působí jako pedagog.

Od dětství se věnovala sportu – moderní gymnastice, baletu, tanci. Pohyb a sport je stále velkou náplní jejího volného času. Kromě toho je ráda v přírodě (nejlépe bez telefonu), má ráda rostliny a zvířata.
Život si nedovede představit bez knih. A někdy se prostě snaží jenom tak být.

V našich kurzech Vás provede částmi, kde se dotýká naše duševní stránka s tou fyzickou, konkrétně jak psychika ovlivňuje příjem potravy (a obráceně). Rozhodně nebude chybět problematika stresu - jeho vztah k výživě a obráceně.

Petra Pavlíčková

Petra Pavlíčková

Petra vystudovala střední odbornou školu ochrany osob a majetku. Od 16 let se aktivně věnuje sportu. Studovala karate a judo a pár let navštěvovala speciálku pro bojové umění . Výživě se aktivně věnuje již od střední školy, protože měla mnoho hodin tělocviku a cítila potřebu nastavit si denní příjem tak, aby se cítila dobře a měla energii. Téměř 10 let žila v zahraničí a postupně studovala masérství a péči o lidské tělo. Již pátým rokem se aktivně věnuje masážím klasickým i sportovním, taktéž reflexologii plosky nohy, indické masáží hlavy, lymfatickým masážím aj. Její zájem o zdravou výživu ji vedl k rozhodnutí absolvovat kurz sportovní výživy v Praze a poté si doplnila vzdělání v kurzu Výživového poradce v Brně, aby mohla pomáhat jiným cítit se dobře dlouhodobě. Již druhým rokem se aktivně věnuje vedle masáží i výživovému poradenství. Má vlastní zavedenou poradnu výživy v Kuřimi, kterou prošli již desítky klientů, jimž poskytla konsultace a vypracovala jim individuální jídelníčky, s nimiž klienti dosáhli skvělých výsledků, které se projevily v tom, že klientům se povedlo jednou provždy změnit svůj životní styl a začít žít opravdu zdravě.

V našich kurzech se Petrou setkáte zejména na praktických lekcích, kde Vám ukáže jak správně sestavit vyvážený stravovací plán a dá Vám spoustu cenných rad ze své vlastní praxe.

Mgr. et Mgr. Lenka Michalcová, PhD.

hlavní lektorka pro Jihočeský kraj

Lenka je absolventkou Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, oboru Biochemie. V rámci bakalářské studia se zaměřila na studium Klinické biochemie, posléze v navazujícím magisterské studiu na Analytickou biochemii. Nyní studuje v doktorském studijním programu – Biochemie, kde se, v rámci výzkumné skupiny Metabolomiky, věnuje studiu interakcí, zejména léčiv a transportních proteinů, pomocí kapilární elektroforézy.

Ve volném čase se věnuje výživě a problémům s ní spjatých. Relaxuje sportem a mezi její neoblíbenější patří turistika, jóga a v poslední době boulder. Již několik let také spolupracuje s červeným křížem, kde se zabývá výukou dospělých a dětí v oblasti první pomoci, a poskytuje zdravotnické dozory.

Lenka je členkou Aliance výživových poradců ČR

V našich kurzech se s ní setkáte především v přednáškách věnovaným makroživinám, mikroživinám, trávicímu traktu a suplementům. 

Motto: „K cíli nevede jen jedna cesta.“

Ing. Hana Střítecká, PhD., DiS. 

hlavní lektorka pro Východočeský kraj

Hanka se po studiu na VŠ Chemicko-technologické v Pardubicích odklonila od původního směru studia chemického technologa a začala se dovzdělávat v oblasti fyziologie, výživy člověka a procesní hygieny potravin. Toto vzdělávání zakončila v r. 2006 atestací v oboru. V letech 2006-2010 absolvovala několik odborných stáží v problematice práce v poradně výživy (problematika prevence a ovlivňování obezity) a kurzů pořádaných IPVZ v oblasti výživy, biochemie stárnutí a léčivých rostlin a Potravinářskou komorou v oblasti kvality potravin. V roce 2010 získala osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru odborný pracovník v ochraně a podpoře veřejného zdraví.

Od roku 2001 působí jako vysokoškolská pedagožka skupiny hygieny výživy, na Univerzitě Obrany v Hradci Králové a je zde i garantem a tvůrcem vícedenních kurzů Nauka o potravinách pro zájemce z řad příslušníků Zdrav. služby Armády ČR. Od r. 2010 spolupracuje jako lektor s NUTRIS  (od r. 2012 členka výboru AVP) a Dexter Academy na základních kurzech výživový poradce a nástavbových kurzech zaměřených na výživu různých skupin obyvatelstva. Stejnou problematiku přednáší i na Jihočeské univerzitě pro obor Nutriční terapeut.

Spoluprací s Centrem pro poruchy výživy v Hradci Králové, JBI Sport Fit Studio Kolín, občanským sdružením Výživa dětí a Anabell se snaží své teoretické znalosti převést do běžné poradenské praxe.

Jako člen několika českých i zahraničních společností (Česká obezitologická společnost, Společnost pro výživu,  The European Association for the Study of Obesity, The European Federation of the Associations of Dieticians…) se snaží zvyšovat povědomí běžné populace o problémech spojených s obezitou (je spoluzakladatel a člen výboru sekce společnosti pro výživu – Fórum prevence dětské nadváhy a obezity, jedním z garantů projektu www.sdetmiprotiobezite.cz) nebo jak se orientovat v nabídce potravin tak, aby si člověk zvolil tu nejkvalitnější a nejzdravější (spoluautor kritérií pro udělování loga „čteme etikety za vás“ občanského sdružení Zdravá potravina nebo pravidelná dvojstrana o kvalitě potravin a aditivech (E) v časopise BioaLife.

Životní filozofie

Domluvou a slušným chováním se člověk sice nedostane k danému cíli nejrychleji, ale nejblíže. Stále poznávat nové věci a nenechat se svázat do zaběhnutých stereotypů. 

Hanka je členkou vedení Aliance výživových poradců ČR