OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč s DPH
vlajka czvlajka sk

Akreditovaný online kurz Výživový poradce

PRVNÍ A JEDINÝ AKREDITOVANÝ ONLINE KURZ V ČR !

Proč studovat právě náš kurz?

 • Náš kurz je první a zatím jediný online kurz výživy v České republice, akreditovaný Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR.
 • Není to kurz "jednoho člověka" - náš kurz obsahuje 150 hodin vysoce odborných přednášek, které zpracovalo a ozvučilo celkem 11 lektorů - specialistů na daná témata. Všchny přednášky jsou jak v ozvučeném formátu ppt (PowerPoint) tak ve formátu mp4 (video) a rovněž ve fromátu pdf. 
 • Náš kurz dále obsahuje 16 hodin praktických lekcí realizovaných jak prezenční formou, tak i formou živých online webinářů, zaměřených na zpracování vysoce individuálního stravovacího plánu. Tyto lekce vedou lektoři, kterí mají dlouholeté zkušenosti z poradenské činnosti v oblasti výživy.
 • Náš kurz obsahuje celou řadu dalších studijních materiálů, jako jsou například speciálně pro tento kurz vypracovaná skripta v rozsahu 600 stran.
 • Obsah našeho kurz přesně odpovídá akreditačním podmínkám a neobsahuje žádný "balast" v podobě myšlenkových map, her a pod. 
 • Na náš kurz navazují další, spěcializované krátkodobé kurzy.
 • Absolventi našeho kurzu můžou uplatnit slevu při případném nákupu libovolné verze nutričního softwaru FitLinie.
 • Úspěšným absolventům, kteří projeví zájem, jsme připraveni nabídnout možnost profesního uplatnění v pobočkách Nutriadapt.
 • Náš kurz je nejlevněší ze všech kurzů tohoto zaměření, nabízených v ČR.
 • Za dobu našeho působení máme stovky spokojených absolventů jak v České republice, tak na Slovensku, ale i jinde v zahraničí.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za mě velké díky Vladimírovi a všem dámám z Welka. Nejen za profesionálně zpracované materiály, ale i empatický přístup ke studentům. Jako naprosto skvělé hodnotím přednášky ve formátu mp4, pdf, možnost praktických lekcí v programu Fitlinie a ostatní. Doporučuji každému, kdo nemá čas někam dojíždět. Začínám uvažovat o další kurzu:)

***

Velke podakovanie vsetkym ktori sa na tomto celom kurze podielali, vsetko perfektne spracovane, skripta, prednasky, materialy..nabite informaciami..wow, proste super, je vidiet a citit a aj pocut ze to robili ludia s laskou a citom a ze vedia o com hovoria! prihlasila som sa hlavne pre seba, naucit sa nieco co ma zaujima, ale tym ze to bolo cele take super tak idem pokracovat, a vidim sa v tom co sa tyka najblizsej buducnosti...este raz VELKE Dakujem

***

Především bych chtěla mockrát poděkovat celému týmu Welko za umožnění kvalitního a interaktivního studia i za neobvyklých podmínek. Co se týče obshau kurzu, musím říct že mě překvapil, jelikož to bylo to docela náročné, ale zárověň to pro mě bylo příjemnou výzvou. Prezentace a poznámky byly přehledné a bylo snadné se v nich orientovat. Určitě bych tento kurz doporučila komukoliv kdo se buď chce více vzdělat o svém zdraví a o vyžívě nebo kdo se chce dané práci věnovat.

Button_víc referencí

O kurzu

Co představuje studium on-line?

 • Je to akreditovaná forma e - learningového studia, realizovaná na mezinárodně uznávané studijní on-line aplikaci Moodle.
 • Kdykoliv, kdy máte čas, máte tuto aplikaci k dispozici na PC, tabletu nebo mobilu a můžete si studovat podle svých možností a potřeb, protože 100 % studia je realizováno distanční formou.
 • On-line kurz je, podobně jako standardní prezenční kurz, koncipován do jednotlivých, na sebe logicky navazujících kapitol. Obsahuje identické přednášky a studijní materiály, jako kurz prezenční. 
 • Posluchač on - line kurzu si prostuduje materiály, které jsou v každé kapitole k dispozici a na závěr každé kapitoly je kontrolní test, jehož cílem je zajistit posluchači zpětnou vazbu o tom, jak pochopil probrané téma. Pakliže splní test s úspěšností minimálně 80 %, je mu umožněn přístup do další kapitoly. V případě, že test nesplní na požadovaných 80 %, měl by se k tématům dané kapitoly vrátit a zopakovat si nejasné informace.
 • Zde se můžete podívat na malou ukázku kurzu 
 • Osvědčení o absolvování kurzu má stejnou platnost, jako Osvědčení o absolvování kurzu prezenčního.
 • V případě potřeby může požádat o konsultaci a domluvit si jí na info@welko.cz. Pro konsultace máme zřízenou také speciální uzavřenou konsulatční skupinu na Facebooku, kde na Vaše případné otázky odpoví naši lektoři.

Zahájení studia

Po vyplnění a zaslání přihlášky obdržíte nejpozději do 24 hodin potvrzení jejího přijetí, spolu s daňovým dokladem k úhradě registračního poplatku. Poté, co je částka registračního poplatku připsána na náš účet, vygeneruje aplikace Moodle, na které je náš kurz postavený, automaticky mail s přístupovými údaji do kurzu a odešle Vám jej. To Vám umožní okamžitě zahájit studium.

Délka studia 

Maximální doba studia kurzu je nastavená na 6 měsíců a počítá se od prvního dne měsíce následujícího po měsíci registrace. V této době musí posluchač jednou absolvovat praktické lekce v trvání jednoho víkendu. Tyto jsou organizovány jednou za 3 měsíce prezenčně v Brně, resp. v Bratislavě a také online - živě v aplikaci Zoom a to každý měsíc. Termíny praktických lekcí jsou uvedeny v kurzu samotném s dostatečným předstihem. Minimální doba studia kurzu stanovená není. V případě vážných důvodů a jejich zhodnocení, je možné kurz individuálně na požádání prodloužit.

Jaké jsou výhody on-line kurzu?

 • nemusíte nikam jezdit, trávit víkendy účastí na přednáškách
 • prezenční je pouze jeden víkend věnovaný praktickým lekcím. Tento víkend mohou zájemci absolvovat rovněž formou živých online webinářů.
 • studujete si, kdy máte čas a chuť a přednášky si můžete kdykoliv zastavit, nebo pustit znovu
 • na studium online kurzu máte k dispozici podstatně větší časový prostor
 • cena on-line kurzu je výrazně nižší než cena kurzu prezenčního

Nejlepší absolventi našich kurzů mohou najít uplatnění v některé z 93 poboček Nutriadapt v ČR jako výživový specialista(tka)

Cena kurzu

Kurz Výživový poradce - rekvalifikační: 9.600,- Kč (376,-EUR)

Kurz Výživový poradce - profesní: 14.900,- Kč (584,- EUR)

nyní za akční cenu

Kurz Výživový poradce - rekvalifikační:  6.600,- Kč (259,- EUR)

Kurz Výživový poradce - profesní:        11.100,- Kč (494,- EUR)

(Platí do 31.12.2021)

! ! ! Doporučujeme Vám podívat se i na další akční balíčky, které jsme pro Vás připravili ! ! !

Balíček OPTIMAL

Za cenu 7.200, Kč (282,- EUR)  získáte:

 • Kurz Výživový poradce rekvalifikační 
 • Kurz Sportovní výživa nebo kurz Výživa těhotných a kojících žen, výživa dětí (dle výběru)

S balíčkem OPTIMAL ušetříte 3.200,- Kč (125,- EUR)!

Balíček PREMIUM

Za cenu 9.400,- Kč (369,- EUR) získáte:

 • Kurz Výživový poradce rekvalifikační 
 • Nutriční software FitLinie, verze Welko Edition
 • Kurz Sportovní výživa nebo kurz Výživa těhotných a kojících žen, výživa dětí (dle výběru)

S balíčkem PREMIUM ušetříte 6.900,- Kč (270,- EUR)!

(Platí do 31.12.2021)

U balíčků OPTIMAL a PREMIUM je možné si profesní zkoušku kdykoliv doplatit za cenu pro naše absolventy, tj. 4.500,- Kč (místo 6.000,- Kč)

Poznámka: Slevové akce neplatí pro žadatele, kterým kurz bude proplácet Úřad práce

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro stávající a nastávající zaměstnance společnosti Nutriadapt a poradce Metabolic Balance, platí na kurz Výživový poradce, trvale cena

  5.900,- Kč (230,- EUR) - pro kurz ukončený rekvalifikační zkouškou

11.900,- Kč (466,- EUR) - pro kurz ukončený profesní zkouškou

Pozn: Všechny uvedené ceny je konečné, zahrnují všechny studijní materiály a také závěrečnou zkoušku. Žádné další náklady nejsou studentům fakturovány.

Kurz můžete i darovat prostřednictvím dárkového poukazu 

Akceptujeme úhradu kurzu poukázkami od firmy Sodexo:

Smart Pass

Fokus Pass

Dárkový Pass

Bonus Pass

Flexi Pass

Flexi Pass Card

Ukončení kurzu

1. Kurz ukončený profesní zkouškou (kód přihlášky Výživový poradce-profesní zkouška)

Profesní zkouška se skládá ve stanoveném termínu a skládá se ze dvou částí. První částí je elektronický test obsahující 75 otázek a je na něj vyčleněno 75 minut. Posluchači, kteří jej zvládnou s výsledkem lepším než 80%, postupují k ústní zkoušce před dvučlennou komisí, sestavenou z autorizovaných zástupců Institutu zdravého života Welko. Jejich seznam najdete ZDE. Obsah ústní části profesní zkoušky najdete ZDE. Úspěšní absolventi obdrží   

OSVĚDČENÍ O PROFESNÍ KVALIFIKACI

O výsledku zkoušek informuje předseda zkušební komise každého účastníka osobně ihned po ukončení zkoušky. V případě neúspěšného vykonání písemného testu není žadatel připuštěný k ústní zkoušce. Další pokus o zvládnutí zkoušky je možný, avšak je opět zpoplatněný podle ceníku. Pokud žadatel zvládne písemný test s úspěšností minimálně 80% a lepší a následně nezvládne ústní část zkoušky, je mu umožněno ústní část zopakovat v dalším termínu, aniž by musel opakovat písemný test. Další pokus o zvládnutí ústní části zkoušky je však spoplatněný částkou ve výši 4.000,- Kč, splatnou nejpozději do 5 dní před termínem opakované zkoušky.

Každý úspěšný absolvent obou předchozích zkoušek může požádat o členství v Alianci výživových poradců ČR (https://aliancevyziva.cz/)

2. Kurz ukončený závěrečnou rekvalifikační zkouškou (kód přihlášky Výživový poradce-rekvalifikační zkouška)

Závěrečná zkouška se skládá ze dvou částí. První částí je elektronický test obsahující 50 otázek s časovou dotací 30 minut. Posluchači, kteří jej zvládnou s výsledkem lepším než 80% poté vypracují ve stanoveném termínu závěrečnou práci, jejíž zadání obdrží na posledním víkendu turnusu. Po jejím vyhodnocení komisí a přijetí práce, obdrží tito absolventi 

OSVĚDČENÍ O REKVALIFIKACI

O výsledku zkoušek informuje předseda zkušební komise každého účastníka osobně ihned po ukončení zkoušky. V případě neúspěchu je náhradní termín domlouván na místě individuálně. První opravný pokus je bezplatný, každý další je zpoplatněný částkou 1.500,- Kč splatnou nejpozději 5 dní před termínem opakované zkoušky.

PROČ DVA TYPY ZKOUŠKY?

Kurz samotný je po obsahové stránce v obou případech stejný, jako takový je akreditovaný a podle akreditace by měl končit profesní zkouškou. Nicméně, ne všichni zájemci o tento kurz mají v plánu zabývat se v budoucnu výživovým poradenstvím profesně a pro ty zájemce jsme ponechali možnost udělat „pouze“ rekvalifikační zkoušku. Pro ty, kdo se chtějí poradenství věnovat profesně, je na místě zkouška profesní zkouška, jelikož živnost Výživový poradce by se měla po připravované novelizaci Živnostenského zákona, stát živností vázanou a tuto nebude možné získat bez Osvědčení o profesní kvalifikaci. Toto má legislativní sílu maturitního vysvědčení, neboť tato profese je v Národní soustavě kvalifikací zapsaná s kvalifikační úrovní č. 5, tj. středoškolské vzdělání. K tomuto osvědčení je vydávaný i Europass, čili je platné i v zahraničí. Profesní zkouška se odehrává před komisí, která je složená z odborníků schválených Ministerstvem zdravotnictví, kteří jsou za tuto činnost samozřejmě honorováni a proto je u kurz ukončeného profesní zkouškou, vyšší cena.

- K profesní zkoušce je možné přihlásit se kdykoliv v budoucnu po ukončení kurzu ukončeného rekvalifikační zkouškou -

Zajímá vás, jak hodnotili náš kurz účastníci kurzu? Podívejte se na naše reference.

Chcete-li se do našeho kurzu přihlásit a absolvovat jej, vyplňte prosím tento přihlašovací formulář