0 Kč

Vegetariánská a veganská poradna

Chcete změnit stravování a jíst vegetariánskou popřípadě veganskou stravu? Máte, ale strach že něco zanedbáte a nebudete mít dostatek živin? Nebo máte prostě jen chuť vyzkoušet něco nového a tyto výživové styly vás zaujaly a chtěli byste  odbornou pomoc či radu?

Výborně, právě pro Vás otvíráme úplně první VEGETARIÁNSKOU  a VEGANSKOU PORADNU v Brně,  v které poskytujeme specializované poradenství  pro začínající vegetariány, vegany a všechny, kteří se zajímají o rostlinnou stravu.

Vegetariánská strava je sestavena  s vyloučením masa.

Veganská strava je taková, která je sestavena s vyloučením živočišných výrobků, tedy výhradně z rostlinných produktů.

Proč žít na rostlinné stravě?

Z pohledu výživového poradce a pohledu mnohých, je jeden z hlavních důvodů zdravotní stránka. Jelikož na vyvážené rostlinné stravě je prokazatelně téměř nulová statistika civilizačních chorob. Plnohodnotná veganská strava je rozhodnutím pro život. Jejím doprovodným efektem je totiž spousta pozitivních dopadů: od vyrovnaného metabolismu, silného imunitního systému, zdravého srdce až po pomalejší stárnutí. Po navýšení podílu rostlinné stravy se vám může zlepšit průběh mnoha onemocnění, například onemocnění srdce a rakoviny, kvůli kterým umírají statisíce lidí ročně. Pozitivní souvislost byla prokázána také s obezitou, vysokým krevním tlakem a dalšími onemocněními, a to jak fyzickými tak dokonce psychickými.

Veganská strava je nyní testovaná jako jeden z nejvíce prospěšných dietních stravovacích režimů. Zdravotní výhody vyváženého veganství potvrzují v mnoha oficiálních studiích. Mezinárodní nutriční a dietetické organizace doporučují vyváženou vegetariánskou nebo veganskou stravu už mnoho let.

Zdroj dynamické sekce: Napište nám (Formulář)